OČISTA OD A AŽ DO Z

CELODENNÍ WORKSHOP -V NEDĚLI 20.2. V PRAZE

 

Milí ájurvédští zájemci o „hloubkový ponor“ do tématu JARNÍ ÁJURVÉDSKÉ OČISTY připravila jsem si pro vás celodenní workshop, během něhož se zaměříme na všechny úskalí čištění – ale hlavně a především ozdravení trávení i celého těla.

A o čem seminář bude a komu je určený?

je určený těm, kteří s očistou ZAČÍNAJÍ I POKROČILÝM očistářům, kteří potřebují INDIVIDUÁLNĚ VYLADIT, co je pro ně dobré.

Vhodný je i pro CHRONICKÉ DIETÁŘE, kteří už pochopili, že DRASTICKÝMI DIETAMI SI NEPOMOHOU a rádi by se dozvěděli více o tom, jak tělo vyčistit a NADBYTEČNÁ KILA shodit, v klidu, pomalu a BEZ JOJO efektu.

V začátku semináře PROVEDU INDIVIDUÁLNÍ DIAGNOSTIKU každého účastníka, podle ní se pak pročištění dobře LADÍ NA MÍRU.

A CO SE TEDY NA WORKSHOPU DOZVÍTE PŘEDEVŠÍM:

– JAK DLOUHO JE DOBRÉ TĚLO ČISTIT – jestli stačí tři dny, nebo se musi dodržovat program celý měsíc… či snad déle?
– JAK VYLADIT OČISTU TĚLA I MYSLI s náročným povoláním či rušným životním stylem
– JAK BY MĚLA VYPADAT STRAVA při očistě – co je třeba VYŘADIT a co naopak ZAŘADIT, jaké nápoje jsou vhodné
– JAK TRÁVENÍ PODPOŘIT (NEJEN) ÁJURVÉDSKÝMI BYLINAMI A KOŘENÍM – byliny i koření si rozdělíme podle jednotlivých ájurvédských typů a dozvíte se, co využít individuálně pro váš typ
– JAKÝ POHYB JE VHODNÝ – jak často, kdy a jakým způsobem… a naopak jaký pohyb vhodný není
– JAK PRACOVAT SE STRESEM – jednoduché techniky pro běžné, každodenní fungování
– TRADIČNÍ ÁJURVÉDSKÉ TIPY pro očistné období
– VHODNÉ TĚLOVÉ TERAPIE pro domácí ošetření
a mnoho dalšího…
– CHYBĚT NEBUDE ani „návod“, jak se po INTENZIVNÍ OČISTĚ VRÁTIT do „NORMÁLU“ – co je třeba zachovat, v čem polevit…

SEMINÁŘ PROBĚHNE od 9 – 17.30 v pražském dejvickém studiu Aloha Jóga

Cena semináře:
1900 Kč 

TĚŠÍM SE NA VÁS

REZERVACE:
Kapacita semináře je jako vždy malá, případné rezervace tedy prosím co nejdříve na mail zdravivharmonii@gmail.com

PODZIMNÍ ÁJURVÉDSKÉ SEMINÁŘE NA ROK 2021

Ráda bych vám nabídla:

TŘI, NA SOBĚ NEZÁVISLÉ, ÁJURVÉDSKÉ ZÁŽITKOVÉ SEMINÁŘE

 

KDE:  Uskuteční se v jógovém, studiu Grainspace, v Praze na Výtoni

VŽDY V NEDĚLI OD 9 DO 17 HODIN, v omezeném počtu účastníků tak, aby mohl být zachovaný komorní ráz celé akce.

PRVNÍ ZÁŽITKOVÝ SEMINÁŘ proběhne v neděli 19.9.

na téma – SOULAD TĚLA A MYSLI

– součástí semináře, bude individuální pulsová diagnostika každého účastníka

V TEORETICKÉ ČÁSTI, se zaměříme na ZDRAVÉ TRÁVENÍ, zásady ájurvédského vaření s důrazem na náročné období podzimu a zimy, probereme základy SEBEPÉČE v souladu s ájurvédou, vhodné POHYBOVÉ I MEDITAČNÍ techniky, pro jednotlivé energie – dóši.

V PRAKTICKÉ ČÁSTI nás čeká seznámení se s BYLINKAMI a KOŘENÍM, ukážeme si vhodné RELAXAČNÍ TECHNIKY pro každý typ a také vyzkoušíme ÁJURVÉDSKOU AROMATERAPII V PRAXI.

DRUHÝ ZÁŽITKOVÝ SEMINÁŘ proběhne v neděli 24.10.

na téma – HORMONÁLNÍ ZDRAVÍ

– součástí semináře, bude individuální pulsová diagnostika každého účastníka

Hostem semináře bude skvělá jógová učitelka Věrka Havlová, která si s vámi zacvičí, jógovou sestavu vhodnou pro čas KLIMAKTERIA či hormonální nerovnováhy, a také vám vysvětlí, jaká práce s tělem, je pro tento čas vhodná.

V TEORETICKÉ ČÁSTI semináře si vysvětlíme, jak pomocí stravy a sebepéče zklidnit hormonální systém. Jaké BYLINY A KOŘENÍ nám v tom mohou pomoci. Získáte mnoho PRAKTICKÝCH, snadno využitelných, NÁVODŮ.

V DRUHÉ, ZÁŽITKOVÉ ČÁSTI, vás čekají ukázky, rozmazlujících, TĚLOVÝCH RITUÁLŮ, a v závěru si společně vyrobíme HORMONY LADÍCÍ tělový olej.

TŘETÍ ZÁŽITKOVÝ SEMINÁŘ proběhne v neděli 21.11.

na téma – ÁJURVÉDSKÉ OMLAZUJÍCÍ RITUÁLY A VÝROBA KOSMETIKY

– součástí semináře, bude individuální pulsová diagnostika každého účastníka

V TEORETICKÉ ČÁSTI se zaměříme na očistnou stravu, která podpoří zdravé trávení, vysvětlíme si koncept ájurvédských typů – DÓŠ a také vhodnou práci s nimi. Budeme si povídat o RITUÁLECH V BĚŽNÉ KAŽDODENNÍ PRAXI

V PRAKTICKÉ ČÁSTI, se pak zaměříme kosmetickou přírodní péči v souladu s ájurvédou. NA VLASTNÍ KŮŽI, si vyzkoušíte PRADÁVNÉ ÁJURVÉDSKÉ RITUÁLY, pro rozmazlení těla i duše. A pak už se bude vyrábět… Společně připravíme dva VOŇAVÉ PRODUKTY pro tělo a jeden PRO ZKLIDNĚNÍ PSYCHIKY. Dozvíte se, jaké oleje nosné i esenciální, jsou vhodné pro váš typ, a mnoho dalšího.

VÍCE INFORMACÍ K JEDNOTLIVÝM SEMINÁŘŮM NEBO REZERVACE – na mailu zdravivharmonii@gmail.com

CENA každého semináře činí 1900 Kč.

KLIDNÉ LÉTO A TĚŠÍM SE NA PODZIMNÍ SETKÁNÍ S VÁMI,
Tereza

Proběhlé semináře a pobyty

ZÁŽITKOVÝ SEBEPEČUJÍCÍ VÍKEND S JÓGOU A ÁJURVÉDOU

pátek 9.října 2020 (odpoledne) – neděle 11. října 2020 (odpoledne)
Statek Lozice 32, 538 54 Lozice, okres Chrudim

Srdečně Vás zveme na unikátní zážitkový víkend, během kterého se naučíte, jak v běžném životě aplikovat sebepéči z pohledu ájurvédy a jak pracovat se svou myslí a tělem pomocí jógy tak, aby vše fungovalo v souladu.

Víkendem Vás provedou dvě zkušené lektorky.

Na co se můžete těšit:

Jógová terapie:

Zaměříme se na dechové techniky, jóga nidru, relaxaci a meditaci. Vtáhneme svoji pozornost co nejvíce do těla a naladíme se na ty nejniternější potřeby.

Dáša Vaďurová chápe jógu jako prostředek sebepoznání, bezpečný přístav ve vibrujícím oceánu vnitřního i vnějšího světa, psycho-spirituální systém. Představí vám, jak smysluplně a prakticky propojit práci s tělem a meditaci.

Ájurvédské hýčkání:

Jak být sám sobě léčitelem, umět se postarat o zdraví fyzické i duševní, zbavit se stresu, naučit se hýčkat tělo… Na to vše dostanete během víkendu „ájurvédský návod“. Dozvíte se, jak vařit v souladu s vaší konstitucí, získáte praktické návody na přípravu domácí kosmetiky, popovídáme si o bylinkách, koření a aromaterapii. Každý účastník bude diagnostikován a dostane skripta s tipy i radami pro každodenní život.
Tereza Lindauerová , ájurvédská terapeutka: „Své cestě říkám – ájurvéda evropskou cestou, na indických základech. Snažím se, aby každý mohl individuálně využívat moudrost ájurvédy ve svém každodenním životě a v podmínkách, ve kterých žije…“

Moc se těším, Tereza

Cena víkendu:
3900 Kč 

zahrnuje ubytování, plnou penzi, plné lektorné (10hodin přednášek, workshopů, jógy a meditace)

REZERVACE:
Kapacita semináře je jako vždy malá, případné rezervace tedy prosím co nejdříve na mail yinyangyogovna@gmail.com

CYKLUS TŘÍ VEČERNÍCH ÁJURVÉDSKÝCH SEMINÁŘŮ – SÁM SOBĚ LÉČITELEM

Zveme vás na tři večerní semináře nazvané „Sám sobě léčitelem“, které vám představí nejstarší léčebný systém světa – ájurvédu – a především to, jak osvědčené rady a postupy zařadit do vašeho života a přizpůsobit je podmínkám i tempu, ve kterém žijete.

2. 10. – První večer, nazvaný KAŽDÝ JSME „INDIVIDUÁL“

– bude zasvěcený základům ájurvédy, povíme si, jak se stravovat tak, aby to bylo tělu prospěšné. Jak vařit v souladu s ročními dobami. Jak povzbudit trávení, pročistit ho a případně shodit přebytečná kila. Také si řekneme, kterak principy indického ájurvédského systému používat v souladu s tím, kde a jak žijeme. Součástí prvního večera bude i diagnostika každého účastníka, abyste mohli tento cyklus ájurvédských seminářů pojmout opravdu individuálně.

16. 10. – Druhý ájurvédský večer, nazvaný KOŘENÍM A BYLINAMI KE ZDRAVÍ

– zaměříme na „domácí léčení“ pomocí koření a bylin. Dozvíte se, které koření je vhodné pro váš individuální typ a jak s ním pracovat. Chybět nebudou ani jednoduché bylinné recepty, které vám pomohou řešit běžné zdravotní obtíže, jako je nachlazení, průjem či zácpa, ale i snížená imunita a mnoho dalších. Zlehka se dotkneme i aromaterapie z pohledu ájurvédy a bezpečného využití několika, v ájurvédě často užívaných, esenciálních olejů.

13. 11. – Poslední večer, nazvaný ÁJURVÉDSKÉ HÝČKÁNÍ

HÝČKÁNÍ – bude zaměřen na sebepéči a hýčkání, které byste, z pohledu ájurvédy, měli dopřát svému tělu, aby hezky fungovalo. Seminář bude pojat prakticky, naučím vás, jak provést samomasáž těla i protivráskovou masáž obličeje, jak pečovat o nohy, poprat se s celulitidou i křečovými žilami, či jak si doma připravit výživnou pleťovou nebo vlasovou masku…

Součástí tohoto ájurvédského cyklu bude nejen diagnostika každého účastníka, ale také skripta – která shrnou to, co se během tří večerů dozvíte. Během každého semináře bude i dostatečný prostor pro vaše dotazy.

REZERVACE:

POKUD VÁS TENTO WORKSHOP ZAUJAL, POPROSÍM VÁS O REZERVACI NA STRÁNKÁCH
STUDIA ALOHA JÓGA – V SEKCI REZERVACE

www.alohajoga.cz/rezervace

Těším se na vás!
Tereza

KOSMETICKÝ WORKSHOP

 Krásná podle ájurvédy –  21. 3. 2020

Ráda bych vás pozvala na praktický kosmetický workshop, který bude zaměřený na sebepéči podle principů nejstaršího medicínského systému světa – ájurvédy.

Dopolední část

začneme teoretickým povídáním o ájurvédě a jejích základech, se zaměřením na péči o tělo a mysl. Povíme si mnohé o péči o pokožku i vlasy, dozvíte se, které bylinky jsou v domácí péči využitelné a jak s nimi pracovat. Zaměříme se na oleje vhodné pro váš individuální typ. A naučím vás, jak si provést domácí „sebemasáž“ celého těla.

Po obědové pauze,

během níž budete moci okusit ájurvédský oběd, se sejdeme k odpolednímu, už čistě praktickému programu. Nejprve otestujeme oleje, bylinky i esenciální oleje a další přísady vhodné pro individuální typ každé z vás. A po téhle malé „ochutnávce“ se pustíme do výroby kosmetiky. Na konci semináře dostanete ještě vytištěný malý „výrobní“ návod pro vaši domácí praxi.

Moc se těším na voňavý letní den s vámi a ájurvédou, Tereza

Cena Semináře:
900 Kč 

– včetně veškerého materiálu a obalů na výrobu kosmetiky.
Navíc si můžete objednat ájurvédský oběd (150 Kč), který nám přivezou přímo na místo.

REZERVACE:
Kapacita semináře je jako vždy malá, případné rezervace tedy prosím co nejdříve na mail zdravivharmonii@gmail.com

NABÍDKA KOMPLEXNÍ ÁJURVÉDSKÉ OČISTY PRO JARO 2020

Termín konání březen, případně část dubna 2020 –  Praha

V úvodu je nutné si říci, že tato ájurvédská očista je odlehčená verze starobylé techniky, zvané pančakarma. V případě pančakarmy se jedná o intenzivní léčebný měsíční program, odehrávající se v Indii. U naší očisty jde především o pročištění trávicího traktu, který je v ájurvédě základem zdraví, ale také o zlepšení zdravotního stavu každého účastníka a o zklidnění psychiky. Naši měsíční očistu je nutné absolvovat celou, podle pokynu terapeuta, a pak bude mít blahodárný vliv na vaše zdraví – kromě ozdravení trávení, je možné ji zaměřit na hubnutí, zlepšení kvality kůže, „odstresování se“… a mnoho dalších věcí, které byste takovým komplexním programem rádi řešili. Nejedná se o žádné „jarní pročištění do bikin“, ale o program který ozdraví tělo i mysl a v ájurvédské medicíně by se měl provádět pouze jendou, maximálně dvakrát do roka, vždy na jaře a případně ještě, jemnější verze, na podzim. Každý očistný program bude zájemci „ušit přímo na míru“.

JAK BUDE OČISTA VYPADAT:

Počátkem března začneme diagnostikou zdravotního stavu – s každým účastníkem očisty se sejdu na individuální 90 minutové konzultaci, kde zjistíme, jak je na tom váš aktuální zdravotní stav. Domluvíme se, na co byste se chtěli, kromě pročištění trávicího traktu, zaměřit. Vysvětlím vám, jak by měl vypadat běžný den tak, abyste zvládli vše, co je při očistě nutné.

Po konzultaci vám sestavím bylinnou kúru a 5 týdnů – první čtyři týdny bude probíhat aktivní očista těla, poslední týden bude „dočišťovací“. Kúra bude obsahovat čaje, i bylinné kapsle na podporu vašeho aktuálního zdravotního stavu.

Několik dní po vstupní konzultaci, ode mě obdržíte mailem podrobný plán na čtyři týdny. Ten bude obsahovat pokyny na každý den očisty, které se budou týkat stravování, bylinných terapií a sebepéče. Dostanete velkou zásobu receptů, podle kterých si budete moci v jednotlivých fázích očisty vařit. Opět každý plán i recepty budou individuálně ušity vám na míru.

Jednou týdně, ve vámi vybraný den, spolu budeme komunikovat a budu chtít slyšet vaše, pokroky, úspěchy – neúspěchy. Ideální je domluvit si pravidelný čas, kdy si zavoláme a vy mi během pár minut řeknete, jak se cítíte. Zároveň od vás budu chtít jednou týdně sepsaný jídelníček všeho, co jste za týden snědli (stačí si psát do notýsku, vyfotit a poslat)

Na závěr očisty obdrží každý účastník text s pokyny, jak se pomalu vrátit do běžného života – co jíst, jak případně dál pracovat s bylinami. Na co se zaměřit, co omezit… atd.

NABÍZÍME DVĚ MOŽNOSTITĚLOVÝCH TERAPIÍ:

5 terapií během 5 pracovních dní – tedy každý den jedna terapie dle času, na kterém se společně domluvíme.
Nebo víkendové intenzivní terapie – sobota a neděle – které jsou vhodné pro mimopražské účastníky očisty.
Bez úvodní diagnostiky, není možné určit přesně, které léčivé tělové terapie se hodí právě pro vás.
Mým „obecným plánem“ je ale takovéto složení procedur:
Celotělová olejová masáž Abhjanga – 90 minut
Marmová masáž – 60 minut
(starobylá ájurvédská technika – uvolnění marmových bodů, skrz které by měla plynule proudit energie, pokud jsou jednotlivé body zablokované, objevují se různé zdravotní obtíže, snížená imunita, nedostatek energie atd.
Anticelulitidní masáž podporující správný tok lymfy a hubnutí – 60 minut
(speciálním, mnou vytvořeným, bylinným peelingem vedená masáž, nohou a břicha, kombinovaná s masáží zbytku těla, teplým bylinným olejem)
Širodara
(jedná se o speciální techniku zklidňující nervový systém, zlepšující spánek…taková ájurvédská psychologická technika. Probíhá tak, že do oblasti třetího oka, pomalu stéká pramínek jemně nahřátého oleje, hlava i tělo se velmi rychle uvolní a ponoří do relaxace.)
Celotělová olejová masáž Abhjanga – 60 minut

S tělovými terapiemi lze „hýbat“ dle potřeb vašeho těla i dohody mezi účastníkem očisty a terapeutem.

 

DŮLEŽITÉ:

jak bylo nastíněno v začátku, tato očista je určena jen vážným zájemcům, kteří jsou ochotni se držet pokynů a žít 4-5 týdnů v souladu s pokyny terapeuta. I když jsem očistu nastavila tak, abyste během ní mohli pracovat, je nutné dostatečně odpočívat, zvolnit, co nejvíce je to možné a nechat tělo konat „regenerační práce“ tak, jak je třeba.

CENA OČISTY:
13 000 Kč 

Cena kompletní očisty čítá – individuální diagnostiku, byliny, plán na každý den, kontrolní konzultace po telefonu, závěrečný plán návratu do běžného života, všechny tělové terapie a pro účastníky víkendových terapií také ájurvédskou stravu.

Platba – protože příprava očisty je velmi náročná, jak časově, tak finančně, je nutné po závazném přihlášení se k očistě, uhradit do 7 pracovních dní nevratnou zálohu 3.000 Kč, zbytek očisty se pak hradí měsíc před jejím začátkem. Pokud byste se očisty nemohli zúčastnit je samozřejmě možné, místo sebe poslat někoho jiného.

Vouchery – někteří z vás by očistu rádi věnovali jako dárek, pro tento účel pro vás ráda vytvořím „očistový voucher“, stačí jen napsat.

REZERVACE:
Kapacita semináře je jako vždy malá, případné rezervace tedy prosím co nejdříve na mail zdravivharmonii@gmail.com

KRÁSA PODLE AJURVÉDY

WORKSHOP – sobota 18.1.2020, 9:00 – 17:00 

Zveme Vás na doslova krásný seminář s neméně krásnou, ale také erudovanou, zkušenou a charismatickou Terezou Lindauerovou, ájurvédskou poradkyní .

ÚVODNÍ ČÁST

 – krátké zopakování úvodu do ájurvédy dále pak:

– stravou ke kráse – jaké potraviny, jak upravené, v jakém období jsou vhodné. Jak pracovat se stravou pokud neznám svůj typ, jak pečovat v rámci stravy o rodinu – když je nás víc a „každý máme jiné prakrti/vikrti“.

– agní jako klíč ke kráse těla i ducha – jak si udržet vyrovnané agní, rady tipy jak s ním pracovat v rámci roku a životních cyklů

 – konkrétními potravinami ke kráse – jaké vitaminy a konkrétní potraviny působí na pleť, vlasy…

– tělo v harmonii – byliny, oleje, esenciální oleje pro naši denní praxi – praktická „ochutnávka“ surovin

 

KRÁSA V DENNÍ PRAXI

– zaměřeno na naše dóši – jak by měla která dóša v rámci roku (životních cyklů) pečovat o své tělo, vlasy, obličej

– praktické návody na denní péči – jak provést samomasáž, jak pečovat o nos, ústa, uši… praktické návody, ukázky

– rituály pro krásu – omlazování a udržování krásné pokožky a vlasů v běžné denní praxi, tipy na výrobu jednoduchých domácích kosmetických produktů – masek, peelingů apod.

Byliny vhodné na jednoduché užití pro jednotlivé dóši.

-aromaterapie v domácí ájurvédské praxi – jaké nosné i esenciální oleje užít, jaké jsou vhodné pro kterou dóšu, jak s nimi pracovat…

VYRÁBÍME

Výroba kosmetického produktu (terapeutického oleje na tělo, možné vyrobit ještě tělový peeling)

Workshopem vás provede ájurvédská terapeutka:

Mgr. Tereza Lindauerová

CENA WORKSHOPU:
1900 Kč 

REZERVACE:
Registrace je platná po odeslání závazné přihlášky formou mailu na jogajakovedomacesta@gmail.com a zaplacením celé částky poplatku za workshop na účet, jehož číslo dostanete hned po registraci mailem.

Zážitkový workshop

Ájurvéda a praktická péče o krásu

1. 2. 2020 v Dřevčicích  (u Brandýsa nad Labem), Workhop bude probíhat od 9-13 hodin, na místě pro vás bude připravené malé občerstvení v souladu s ájurvédou a domů si odnesete unikátní přírodní pleťové sérum, které si vyrobíte.

Zveme vás na kosmetický seminář, kde si budete moci na vlastní kůži vyzkoušet, jak pečovat o své tělo přírodní cestou podle principů nejstarší medicíny světa – ájurvédy.
Ukážeme si, jak provést automasáž, jak v domácí péči jemně pracovat s lymfatickým systémem, aby se netvořily otoky, i jak vypadá masáž  obličeje a dekoltu, ale také masáž nohou, aby nebolely… Kromě praktických ukázek domácí péče, se dozvíte, na jakých základech starobylá ájurvéda pracuje. Dotkneme se i stravy a denních návyků, vysvětlíme si, co jsou dóši, jak fungují v lidském těle i životě a jak odhadnout, která převládá právě ve vašem těle. Budeme pracovat s esenciálními oleji podle principů ájurvédské aromaterapie, a na závěr si každý vyrobí pleťové sérum vhodné pro jeho individuální typ.

Víkendem vás provede ájurvédská terapeutka:

Mgr. Tereza Lindauerová, která se touto starobylou vědou zabývá skoro 15 let.

 „K ájurvédě jsem se dostala kvůli zdravotním problémům, a už „mi zůstala“. Je pro mě principem, který nás nenásilnou cestou přiblíží k lepšímu pochopení vlastního zdraví a k pozvolné nápravě případných problémů. Její kouzlo tkví v každodennosti. Stačí se jí inspirovat jen v některých životních oblastech, nikoli ji fanaticky dodržovat na 100% a přesto je efekt úžasný,“ říká Tereza, kterou na její ájurvédské cestě nejvíce ovlivnila MUDr. Martina Zisková a Dr. Pankaj Patil.  Ve své praxi dnes Tereza kombinuje tělové terapi a poradenství – jak zlepšit své zdraví pomocí ájurvédské stravy, bylin a tělové péče. Více na www.zdravivharmonii.cz

CENA WORKSHOPU:
890 Kč 

REZERVACE:
Kapacita semináře je jako vždy malá, případné rezervace tedy prosím co nejdříve na mail zdravivharmonii@gmail.com

VÍKEND NA TÉMA

– ÁJURVÉDSKÉ OMLAZOVÁNÍ TĚLA I DUŠE

od pátku 25. 10. do neděle 27. 10. 2019
už popáté v penzionu Pohoda

Být stále mlád by si přál asi každý. A ájurvéda má na omlazení těla i ducha své několik tisíc let staré metody…

Zvu vás na ájurvédský víkend, jehož hlavním tématem bude tentokrát omlazování z pohledu ájurvédy. Za jeden víkend se pokusíme dostat vaše tělo a mysl do harmonického stavu. Docílíme toho relaxací a meditací za zvuku léčivých nástrojů – a chybět nebude ani tradiční ranní jóga vhodná i pro naprosté začátečníky.

V ájurvédské části si řekneme, jak na podzim s lehkostí stabilizovat metabolismus a připravit tělo na energeticky náročnou zimu. Zaměříme se na péči o pokožku, která je u každého ájurvédského typu jiná. Dozvíte se, jaká kosmetika je pro vás nejvhodnější, jak v běžném dni efektivně pečovat o pokožku i vlasy. A také jak pracovat s bylinami, které působí jako „omlazovače“.

Inspirujeme se u ájurvédské aromaterapie a řekneme si, jaké oleje jsou vhodné pro váš typ a jak s nimi pracovat v každodenním shonu. A také si vyrobíme malý kosmetický „zázrak“, samozřejmě pro omlazení.
Protože hýčkání těla je v jedním z opěrných bodů celého indického léčivého systému, budete si moci přiobjednat i tradiční celotělovou olejovou masáž zvanou abhjanga.
A celý víkend si už tradičně budete pochutnávat na výborné vegetariánské stravě, postavené na ájurvédských základech.

Víkendem vás provede:

Tereza Lindauerová za ájurvédu, ájurvédskou aromaterapii a meditace
Léčivý dotek prostřednictvím ájurvédské olejové abhjangy vám nabídne zkušená masérka Yuli
A harmonizovat tělo i mysl pak, už tradičně, můžete s Martou Macháčkovou a její voňavou energeticky masážní metodou AromaTouch.

CENA:
3800 Kč 
zahrnuje program, plnou penzi a ubytování ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích
Navíc se pak můžete objednat na masáže a tělové terapie.

REZERVACE:
Kapacita semináře je jako vždy malá, případné rezervace tedy prosím co nejdříve na mail zdravivharmonii@gmail.com

REZERVACE:
Kapacita semináře je jako vždy malá, případné rezervace tedy prosím co nejdříve na mail zdravivharmonii@gmail.com

KOSMETICKÝ WORKSHOP
Krásná podle ájurvédy

v sobotu 3. srpna 2019 (9:00–17:00)
u Kinského zahrady v Praze na Smíchově

Ráda bych vás pozvala na praktický kosmetický workshop, který bude zaměřený na sebepéči podle principů nejstaršího medicínského systému světa – ájurvédy.

Dopolední část

začneme teoretickým povídáním o ájurvédě a jejích základech, se zaměřením na péči o tělo a mysl. Povíme si mnohé o péči o pokožku i vlasy, dozvíte se, které bylinky jsou v domácí péči využitelné a jak s nimi pracovat. Zaměříme se na oleje vhodné pro váš individuální typ. A naučím vás, jak si provést domácí „sebemasáž“ celého těla.

Po obědové pauze,

během níž budete moci okusit ájurvédský oběd, se sejdeme k odpolednímu, už čistě praktickému programu. Nejprve otestujeme oleje, bylinky i esenciální oleje a další přísady vhodné pro individuální typ každé z vás. A po téhle malé „ochutnávce“ se pustíme do výroby kosmetiky. Připravíme si čtyři produkty dle principů ájurvédy, z nichž nejjednodušší bude tělový peeling a naopak nejtěžší pleťové sérum. Přesto výrobu zvládne i úplný začátečník.

Na konci semináře dostanete ještě vytištěný malý „výrobní“ návod pro vaši domácí praxi.

Moc se těším na voňavý letní den s vámi a ájurvédou, Tereza

CENA SEMINÁŘE:
2400 Kč 
– včetně veškerého materiálu a obalů na výrobu kosmetiky.
Navíc si můžete objednat ájurvédský oběd (150 Kč), který nám přivezou přímo na místo.

REZERVACE:
Kapacita semináře je jako vždy malá, případné rezervace tedy prosím co nejdříve na mail zdravivharmonii@gmail.com

PO STOPÁCH ÁJURVÉDY
Týdenní intenzivní prázdninový workshop SÁM SOBĚ LÉČITELEM

– pro všechny, kteří se chtějí naučit a pochopit základy ájurvédy v každodenním životě a pomoci tak zdraví svému i své rodiny.

Připravili jsme pro vás unikátní ájurvédský týden – od 13. do 20. 7. 2019 – s intenzivním programem pro všechny, které zajímá nejstarší ucelený medicínský systém světa a chtějí ho začlenit do běžného života. Pobyt, který proběhne na malebném statku Široký důl poblíž Poličky, je vhodný pro všechny, včetně maminek s dětmi.

Protože se v naší ájurvédské terapeutické praxi objevuje čím dál více lidí, kteří mají o ájurvédu vážný zájem, chtěli by s ní více pracovat, naučit se vařit podle jejích principů, více poznat léčivé účinky koření a bylin, pochopit systém péče o tělo a mnoho dalších věcí, rozhodli jsme se uspořádat unikátní intenzivní týdenní pobyt, vašim požadavkům na míru.

Na co se můžete těšit:

Každý den, počínaje nedělí, bude dopolední výukový blok – začne ranní jógou vhodnou pro začátečníky i pokročilé a bude pokračovat ájurvédským workshopem. Zde jsou témata, která vás čekají:
Úvod do ájurvédy – začneme praktickou přednáškou , kde si vysvětlíme základní principy ájurvédy. Jak nás v životě ovlivňují životní, roční i denní časové cykly, jak pracovat se svou individuální konstitucí a mnoho dalšího…
3denní ájurvédský kurz vaření – zaměříme se na hluboké poznání principů ájurvédské kuchyně. Vařit budeme podle původních ájurvédských principů i, jak říkáme, podle ájurvédy evropskou cestou, přizpůsobené naší evropské kuchyni.
Workshop – základy ájurvédského koření – tady poznáte a budete moci i v praxi vyzkoušet základní ájurvédské koření a práci s ním.
Workshop – úvod do ájurvédských bylin – zde se zaměříme na několik bylinek, které můžete využít i při běžném domácím sebeléčení. Naučíme vás, jak a v jaké formě bylinky použít, aby skutečně pomáhaly…
Workshop – aromaterapie v ájurvédě – ájurvéda využívá ve své praxi také esenciální oleje, stejně jako k bylinám k nim ale přistupuje specificky. Právě o tom, jaké oleje jsou vhodné právě pro vás, si budeme povídat a na závěr si každý vyrobí vlastní olej na míru.

Navíc v úterý 16. 7. bude úplněk, a tak se můžete těšit na velkou úplňkovou meditaci.

Celý program a také 7x ubytování v 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením i plná penze vedená v ájurvédském stylu jsou součástí celkové ceny.

Pro děti: Zatímco bude probíhat dopolední vzdělávací program, bude pro děti zajištěné hlídání zkušenou lektorkou. Užívat si budou hry na čerstvém vzduchu i tvůrčí dílničky.
Pokud byste měli chuť využít ájurvédské rozmazlování, které pro vás bude připraveno, je možné se domluvit na hlídání dětí nad rámec základního balíčku.

Co se stravy týče, pro děti bude připravena plná penze, přizpůsobená jejich „dětským jazýčkům“.

Ájurvédské rozmazlování:
Nad rámec programu pak bude pro zájemce připraveno odpolední rozmazlování v duchu ájurvédských lázní.
Vyzkoušet můžete několik druhů ájurvédských masáží a také oblíbenou širodharu

 

CENA POBYTU:
pro dospělé 11 900 Kč
pro děti 5 390 Kč 

V ceně je zahrnuta plná penze, 7x ubytování ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a kompletní vzdělávací program včetně veškerých surovin.

 

Náš tým:
Za ájurvédu se na vás těší:
Iva a Laďa Robošovi,
kteří se věnují ájurvédskému koření, bylinkám a pořádají ájurvédské relaxační pobyty ve svém Centru Revital – www.ayurvedamanufaktura.cz

Tereza Lindauerová – ájurvédská terapeutka, která se ve své praxi zaměřuje na výživu dle ájurvédy, bylinnou léčbu a tělové terapie – www.zdravivharmonii.cz

Dětský program pak zajistí naše úžasná Kristýnka Bekrová

REZERVACE:
Jako vždy, abychom se vám mohli věnovat co nejvíc individuálně, bude počet účastníků omezený. Poprosíme proto vážné zájemce, aby se co nejdříve hlásili na mailu: zdravivharmonii@gmail.com

PO STOPÁCH ÁJURVÉDY
KURZ ÁJURVÉDSKÉHO VAŘENÍ A SEBEPÉČE

v neděli 7.4. 2019 ve Studiu Mandala od 9 – 17 hodin
v Dobřichovicích u Prahy – www.studiomandala.cz

Pokud chcete porozumět základům ájurvédy je nutné na to jít přes vaše chuťové pohárky a také přes porozumění, jak o sebe pečovat, abyste se cítili zdravě a vyrovnaně.

Na co se můžete těšit:

Iva a Laďa, vás zasvětí do tajů ájurvédské kuchyně – naučíte se, na jakých principech léčivá ájurvédská kuchyně funguje. Jaké koření je dobré použít a jak s ním pracovat. Čeho se při vaření vyvarovat…

Společně si uvaříte oběd, který bude založený na ájurvédské kuchyni, ale zároveň bude chutnat nejen vám, ale i vaší rodině.

Naším cílem je, abyste poznaly ájurvédskou kuchyni ve formě, kterou budete moci použít i při běžném vaření pro celou rodinu. Na závěr má pro vás Iva připravený malý dárek, který si odnesete domů.

Druhou částí kurzu vás pak provede Tereza, která vám nejdříve vysvětlí, jak s ájurvédou, coby s nejstarším uceleným léčivým systémem,  pracovat v každodenním životě, v našich českých podmínkách, na čem stojí její základy, co je vhodné pro který typ.

Hodně se pak budete bavit o sebe péči, jak pomocí denních návyků pozitivně ovlivnit své zdraví.

Na závěr této části si vyrobíte ájurvédský olej vhodný pro váš individuální typ.

 

CENA: 2400 Kč – zahrnuje:

Celodenní workshop s individuálním přístupem – každý bude mít dostatek prostoru na své otázky.
Veškeré suroviny a koření na přípravu oběda i na výrobu oleje na míru. A navíc malý dárek.

JAK SE PŘIHLÁSIT:
Akce bude komorní, abychom mohli zachovávat ideu individuálního přístupu ke každému účastníkovi. Proto se, prosím, co nejdříve hlaste na mailu: zdravivharmonii@gmail.com

Alchymistická dílna pro ženy
Jóga a Ájurvéda

v sobotu 16.února 2019 (10:00– 18:00)
Jógacentrum Velehradská 21, Praha 3

Alchymie jako kouzelný proces transformace a tvorby, obvykle ztělesněný transmutací obyčejného kovu na nejcennější kovy: zlato, nám byla inspirací pro uspořádání tohoto prožitkového a interaktivního semináře.

Na co se můžete těšit:

 • Propojily jsme dávno k sobě patřící celky Jógy a Ájurvédy, naše nekonečné nadšení, znalosti a zkušenosti a zveme Vás na den, který si jako žena věnujete sama sobě, užijete, setkáte se s dalším kusem sebe sama a možná podpoříte onen alchymistický proces přeměny ve Vás.
 • Budeme střídat teorii a praxi, zkušenost a sdílení. Projdeme jógovou i Alchymistickou dílnou.

 

Ájurvédská alchymistická dílna:

Vám nabídne… Ájurvéda, věda o životě, je dobře uchopitelným konceptem každodenního života, učí nás, jak žít podle toho, co je pro nás dobré, v souladu s naším tělem i myslí, ale také prostředím, ve kterém musíme fungovat. Samotná alchymistická dílna, je workshop, kde se dozvíte hodně o praktických základech tohoto nejstaršího medicínského systému na světě, a naučíte se své tělo vnímat prostřednictvím pěti smyslů. Na programu bude sebepoznání z pohledu ájurvédy, vysvětlíme si na jakých základech stojí ájurvédské stravování, a jak ho praktikovat v běžném dni a také si, něco málo, povíme o sebepéči.

Jógová dílna se zaměří:

na vědomou práci s dechem, tělem, pohybem. Projdeme hlubokou relaxací, jemnými protahovacími a uvolňujícími asánámi, meditací. Představíme si brány k aktivaci léčivého potenciálu jógy, který je uložen v nás a čeká trpělivě, až se s ním spojíme.

CENA: 1.700 Kč/1800 Kč i s Ájurvédským obědem

Kontakt a přihlášení: yinyangyogovna@gmail.com

Lektoři:
Dáša Vaďurová : Instruktorka jógy a meditace, jógová terapeutka.

Dáša chápe jógu jako prostředek sebepoznání, dokonalé zrcadlo, bezpečný přístav ve vibrujícím oceánu vnitřního i vnějšího světa, psycho-spirituální systém. Představí Vám, jak smysluplně a prakticky propojit práci s tělem a meditaci. Jak nahlédnout do nitra, pozorovat, dovolit si prožívat, unést emoce, uzdravovat tělo a sebe.

 

Tereza Lindauerová: Ájurvédská terapeutka

Tereza se zaměřuje na praktické pojetí ájurvédy, tedy, jak s ní pracovat každý den tak, aby nám dobře sloužila a zároveň nás časově příliš nezatížila. Tereza, klade velký důraz na „poctivou diagnostiku“ dle pulsu, jazyka na nehtů, a léta se zaměřuje na výživu a koření, ale také na tělové terapie a práci s ájurvédskými bylinami. V ájurvédě je její učitelkou MUDr. Martina Zisková, kterou léta následuje a obdivuje.

JAK SE PŘIHLÁSIT:
Protože chceme, aby kurz probíhal v komorním duchu, bude možný jen malý počet účastníků. Pokud máte zájem – hlaste se prosím co nejdříve na mailu: zdravivharmonii@gmail.com

KURZ VAŘENÍ DLE ÁJURVÉDY

v sobotu 22. 9. 2018 v Dobřichovicích u Prahy ve Studiu Mandala – www.studiomandala.cz
– jen 25 minut ze Smíchovského nádraží

– představíme vám dva pohledy na ájurvédskou kuchyni

ABYCHOM VÁM O PRINCIPECH ÁJURVÉDSKÉHO VAŘENÍ ŘEKLI CO NEJVÍCE, ROZHODLI JSME SE USPOŘÁDAT TENTO UNIKÁTNÍ KURZ VAŘENÍ.

Na co se můžete těšit:

 • Začnete se mnou – Terezou Lindauerovou, povídáním na téma ájurvédské vaření – koření a bylinky v kuchyni – zmíním základní principy ájurvédy, ze kterých je vaření odvozeno. Jako bonus vám pulzovou diagnostikou určím, jaký typ z ájurvédského pohledu jste, a budete tak moci svou pozornost zaměřit na ájurvédské vaření vhodné přímo pro váš typ.
 • V druhé části si s Markétou Fukovou uvaříte sattvické menu podle zásad původní ájurvédy. Dozvíte se, na jakých principech „původní“ ájurvédská kuchyně pracuje, čeho se vyvarovat a hlavně jak si jednoduše uvařit, i když jste zaměstnaná a času není nazbyt.
 • Třetí část pak povede Bára Chmelíková a připraví s vámi menu podle ájurvédy evropskou cestou – kterou u nás propaguje Tereza Lindauerová. Dozvíte se, jak uvařit lehké zdravé jídlo v souladu s principy současné světové kuchyně.

Celý kurz začne v 9:30 ve Studiu Mandala
a vyhraďte si na něj celý den – počítáme do 16:30.

CENA je 2000 Kč

Cena zahrnuje: 2x přípravu  a veškeré suroviny ájurvédského menu – jednou dle ájurvédy původní, podruhé evropskou cestou. Dále pak přednášku a jako bonus i pulzovou diagnostiku pro každého dospělého účastníka kurzu.

HLÍDÁNÍ DĚTÍ:
Pokud na kurz potřebujete vzít i „hlídatelné“ děti, nabízíme hlídání naší osvědčenou Kristýnkou Lukášovou Bekrovou
– pro děti připraví kombinaci tvůrčí dílničky a pohybu na čerstvém vzduchu, pokud bude počasí přát 
– cena za hlídání je 100Kč/ hodinu 
– děti si s námi samozřejmě pochutnají i na připraveném obědě.

JAK SE PŘIHLÁSIT:
Protože chceme, aby kurz probíhal v komorním duchu, bude možný jen malý počet účastníků. Pokud máte zájem – hlaste se prosím co nejdříve na mailu: zdravivharmonii@gmail.com

ŽENSKÝ VÍKEND NA TÉMA SEBELÉČENÍ V ÁJURVÉDĚ

od pátku 2. 11. do neděle 4. 11. 2018

už počtvrté v penzionu Pohoda

Zveme vás na ájurvédský víkend, jehož hlavním tématem bude sebeléčení pomocí bylin, koření a vůní. Tentokrát bude víkend složen především z praktických workshopů – vytvoříme terapeutický olej každému na míru, namícháme si vůni a také budeme pracovat s kořením a bylinami. V ranní józe se zaměříme na střed těla a těšit se můžete na uvolňující čakrové asany, ale i na antistresovou meditaci. Jedním z témat bude i vaření a ájurvédská strava, především jak pracovat s kořením, aby sloužilo k sebeléčení.

Navíc si můžete objednat a rozmazlit se masážemi, obličejovými terapiemi a speciální technikou AromaTouch.

Víkendem vás provede:

Tereza Lindauerová za ájurvédu

Skvělou ájurvédskou vegetariánskou stravu zajistí spřátelený tým penzionu Pohoda

A technikou AromaTouch vás rozmazlí Marta Macháčková

CENA: Dospělý: 3800 Kč,
zahrnuje program, plnou penzi a ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích

REZERVACE:
V případě zájmu je nutné se co nejdříve zaregistrovat.

Přihlášky posílejte na e-mail: zdravivharmonii@gmail.com

ŽENSKÝ VÍKEND S ÁJURVÉDOU

– kde rádi přivítáme i vaše děti

Pátek 19. 1. – neděle 21. 1. 2018

Prožijte s námi očistný víkend v rodinném penzionu Veverčí Dvůr

Zveme vás na ženský víkend, jehož tématem je očista těla i ducha. Dozvíte se, jak pracovat se stravou i tělem z hlediska ájurvédy, jak zpevnit postavu s jógou, i jak odbourat případné bloky, ať už psychické nebo fyzické, pomocí psychosomatiky.

Rádi se postaráme i o vaše děti, pro které máme připravený bohatý program jak výtvarný, tak pohybový.

Na co se můžete těšit:

 • 2x ranní jóga na posílení těla i imunitního systému
 • večerní léčivá relaxace a harmonizace
 • ájurvédská přednáška – detox a ozdravení těla
 • ájurvédský kurz vaření
 • návštěva poradkyně v oblasti psychosomatiky – workshop na téma Jak se zbavit bloků
 • praktická aromaterapie – vytvoříme si kosmetiku vám na míru
 • masáže

Po celou dobu víkendu bude postaráno o vaše děti:

 • čarovná dílnička s Týnkou

 • procházky a pohybové aktivity na čerstvém vzduchu

 • malý kurz vaření

Víkendem vás provede:

Tereza Lindauerová za ájurvédu, jógu i harmonizace, aromaterapii a masáže

Jitka Šplíchalová za výbornou vegetariánskou kuchyni a kurz vaření

Tým Týnky Bekrové s programem pro vaše děti

Dana Burandová, poradce v oblasti psychosomatiky, při praktickém workshopu

Marta Macháčková za uvolňující, antistresové, aromaterapeutické masáže

 

CENA: Dospělý: 3800 Kč, dítě 2300 Kč
Cena zahrnuje: ubytování na dvě noci, vegetariánskou stravu pro ženy a také stravu pro děti – plná penze, veškerý doprovodný program včetně produktů, které vyrobíme, i manuálu ke kurzu vaření.

Možnost přiobjednat: masáž pro ženy i děti a další ájurvédské terapie, hlídání dětí mimo společný čas, speciální masáž AromaTouch, osobní konzultace s našimi odborníky.

REZERVACE:
V případě zájmu je nutné se co nejdříve zaregistrovat.

Přihlášky posílejte na e-mail: zdravivharmonii@gmail.com. Víkendový pobyt je možné koupit jako dárek v podobě vánočního voucheru.

Zveme vás na první  ÁJURVÉDSKÝ PIKNIK

a PŘEDNÁŠKU O KUCHYŇSKÉM LÉČENÍ a ÁJURVÉDSKÉM VAŘENÍ

27. 7. od 17.30 – počítáme asi na tři hodinky, ale když bude chuť, klidně zůstaneme i déle.

Co se bude dít:

Začneme povídáním o tom, jak léčit drobné neduhy své i svých blízkých pomocí ájurvédského koření a bylinek (jednoduché recepty dostanete od nás „na papíře“).

V krátkosti popovídáme o koření pro běžné vaření, dle ájurvédy evropskou cestou – Tereza popovídá o tom, co říká ájurvéda, Jitka dá praktické příklady z kuchyně.

Po celou dobu se bude jíst… výborné zdravé ájurvédské jídlo.

A bude spoustu času na všechny vaše dotazy!

Navíc:

Když nevíte co s dětmi, vezměte je s sebou, postará se o ně naše Kristýnka. Budou tvořit, hrát si, a když budou mít rodiče zájem, Jitka pro ně připraví malé, (ne)ájurvédské občerstvení.

Těší se na vás:

Tereza Lindauerová – za ájurvédu a vše, co s ní souvisí (www.zdravivharmonii.cz)

Jitka Šplíchalová – šéfkuchařka ájurvédského pikniku

Kristýnka Bekrová – a její tvůrčí dílnička pro děti

CENA: 650 Kč na osobu
Cena zahrnuje: ájurvédské občerstvení „snězte, na co máte chuť“ a povídání, rady, tipy = vše, co chcete vědět o ájurvédě a báli jste se zeptat.

A kde to vůbec bude:
To je malé tajemství, zatím i pro nás, na výběr jsou tři lokality, vše parky poblíž centra Prahy. Více se dozvíte po přihlášení mailem.

REZERVACE:
V případě zájmu je nutné se co nejdříve zaregistrovat. Přihlášky posílejte na e-mail: zdravivharmonii@gmail.com, 50 % částky za piknik je třeba uhradit do 7.7.2017. Více informací obdržíte po registraci mailem.

Krásná podle ájurvédy

Praktický seminář

Sobota 22. dubna 2017, 10.30–14.30 hod. ve Stromka centru

V první části probereme,

na jakých základech ájurvéda pracuje, jak pečovat o obličej, tělo i vlasy ájurvédskou cestou. A také jaké bylinky jsou vhodné pro váš individuální typ. Dozvíte se, které esenciální i nosné oleje vám udělají dobře, které byste klidně mohly vynechat a mnoho dalšího.

 

V druhé, praktické části

si vyrobíme peeling i pleťový olej přesně na míru vašemu ájurvédskému typu.

Celý seminář bude vycházet z principů nejstaršího medicínského systému světa – indické ájurvédy.

Dále nabízíme hlídání dětí po celou dobu semináře
– cena 100 Kč / hodina / 1 dítě (u dvou dětí jedné maminky možná sleva).
Děti budou tvořit s Kristýnkou, a když bude počasí příznivé, půjdou ven do blízkého parku Stromovka.

A dopřát si můžete také skvělý ájurvédský oběd, který nám bude dovezen na místo – cena oběda 100 Kč.

 

Seminářem vás provede:

Tereza Lindauerová – za ájurvédu (www.zdravivharmonii.cz)

Lucie Novohradská – za výrobu přírodní (nejen) ájurvédské kosmetiky

CENA semináře: 800 Kč
(cena zahrnuje i materiál na výrobu kosmetiky) 

Místo konání: Stromka centrum – www.stromka.cz
Dukelských hrdinů 909/50, 170 00  Praha 7

Přihlášky posílejte na: zdravivharmonii@gmail.com

Žena v souladu

– víkend s ajurvédou, jógou a jemnou ženskostí

už potřetí v penzionu Pohoda

Proběhne: pátek 17. 3. – neděle 19. 3. 2017  (Tento termín je plně obsazen)

Zveme vás na speciální víkend pro ženy, jehož tématem je ženství, harmonie a soulad. Budeme pracovat  s pomocí jemné jógy, ajurvédy, naučíme se techniky na uvolnění pánevní oblasti. V ozdravování ženství nám bude pomáhat speciální host – učitelka, lektorka tantry a především báječná Žena – Jana Radová.

 

Těšit se můžete na:
 • jógu a léčivé harmonizace
 • úvod do ajurvédy pro nováčky
 • praktickou přednášku – ajurvéda a její pojetí krásy
 • workshopy o ženskosti, sexualitě, harmonizaci
 • báječnou vegetariánskou stravu podle principů ajurvédy
Navíc si můžete objednat harmonizační masáž nebo ajurvédskou konzultaci

 

Víkendem vás provede:

Tereza Lindauerová – jóga, léčivé harmonizace a ajurvéda

Jana Radová – vše o harmonizaci ženství

CENA: 3800 Kč
zahrnuje: 2x ubytování ve dvou – čtyřlůžkových pokojích

vegetariánskou stravu – plná penze

Více o krásném ubytování v penzionu Pohoda – www.penziondomazlice.cz

Přihlášky posílejte na: ajurvedasterezou@gmail.com

Taiji, jógou, relaxací

a dobrým jídlem proti stresu

V jógovém studiu GrainSpace, Praha

Proběhne: v sobotu 28. 1. 2017 od 10-14 hodin
Zharmonizujte se, ovládněte svůj stres a naučte se s ním pracovat
 • začneme jemným jógovým protažením celého těla
 • připravená bude jednoduchá taiji sestava pro úplné začátečníky
 • zájemci o chutnou ajurvédskou stravu si můžou objednat vegetariánský oběd,  na kterém si v obědové pauze pochutnáme přímo ve studiu (nepovinné)
 • po obědě bude následovat relaxace na uvolnění těla i mysli a krátké povídání o taiji a jednoduchých technikách, které můžete cvičit sami doma
 • seminář zakončíme jednoduchou taiji sestavou v praxi

Náš tým:
Do taiji vás zasvětí – Katka Kulíková
Jógou a relaxací provede – Tereza Lindauerová
Skvělé jídlo uvaří – Jitka Šplíchalová

CENA SEMINÁŘE: 700 Kč
OBĚD: 100 Kč

Přihlášky posílejte na: ajurvedasterezou@gmail.com

Rodinný víkend s ajurvédou – jógou

– aromaterapií a tvořením….

Zimní pohádka na Statku Břežany

Proběhne: 10-12.2. 2017  (Tento termín je plně obsazen, ale už teď pro vás připravujeme další rodinný víkend v květnu)

Zveme vás na rodinný víkend plný jógy, ajurvédy, tvoření, aromaterapie, ale také výborného ajurvédského jídla, masáží a hlavně zábavy. Maminky se zbaví stresu a děti se zabaví ve výtvarné dílničce, cvičením i hrou na čerstvém vzduchu.

PROGRAM PRO MAMINKY: jóga a léčivé harmonizace – úvod do ajurvédy pro ženy – praktická přednáška o ajurvédě pro děti – návštěva aromakouče – voňavý workshop o esenciálních olejích a jejich použití – vytváření pískových mandal – masáže

PROGRAM PRO DĚTI: čarovná dílnička plná zábavy a tvoření s Kristýnkou – dětská jóga s Bárou – pohyb na čerstvém  vzduchu

VÍKENDEM VÁS PROVEDE:

Tereza Lindauerová – ajurvéda, jóga a harmonizace
Týnka Bekrová – tvoření a zábava pro děti i maminky
Bára Kovářová – jóga pro děti i maminky
Jonathan Kšajt – aromaterapie
A o naše bříška se postará nejlepší kuchařka široko daleko Jitka Šplíchalová

CENA : Dospělý 3800 Kč, dítě 2300 Kč

Cena zahrnuje: 2x ubytování ve dvou a čtyřlůžkových pokojích, vegetariánskou stravu pro maminky (plná penze), dětskou stravu zdravou, ale přizpůsobenou dětem (plná penze), veškerý doprovodný program včetně materiálu.

Možnost přiobjednat: originální ajurvédskou masáž a procedury, osobní ajurvédskou konzultaci pro vás nebo vaše dítě.

Přihlášky posílejte na: ajurvedasterezou@gmail.com

ajurveda vikendovy pobyt

Ajurvéda vám „na míru“

Pro malé skupinky zájemců o ajurvédu pořádáme dvouhodinové semináře u nás ve studiu. Během semináře se dozvíte, jak vám může nejstarší medicínský systém na světě – ajurvéda – pomoci v běžném životě. Dozvíte se jaký ajurvédský typ ve vás převažuje a jak se stravovat, abyste byli zdraví i štíhlí a měli dostatek energie.
Bude také dost prostoru pro vaše dotazy.

POČET OSOB: Seminář je určen minimálně třem a maximálně pěti zájemcům.

CENA: je 600 Kč na osobu a hradí se hotově před každým setkáním

KDE: Seminář probíhá v prostorách studia Zdraví v harmonii

A zase hurá do Pohody – DALŠÍ VÍKEND S AJURVÉDOU, JÓGOU….

… a trochou voňavé a léčivé aromaterapie

Proběhne: 14-16.10. 2016

Další relaxační víkend v útulném penzionu Pohoda, uprostřed malebné přírody Českého lesa.

I tentokrát budeme společně pronikat do zákonitostí nejstarší medicíny světa – ajurvédy. Zopakujeme si ajurvédské typy, probereme stravu, koření i bylinky a také ajruvédské riruály pro krásu. Oleje a jejich léčivé účinky a prostor bude i pro dotazy a ajurvédská přání.

Protáhneme tělo a odbouráme bloky s jemnou jógou s prvky ajurvédy a zklidníme mysl při meditaci.

Celým pobytem vás budou provázet také terapeutické esenciální oleje. Čeká vás malá ochutnávka aromaterapie a praktické návody na využití jednotlivých olejů.

KURZ JE PLNĚ OBSAZEN

Ajurvéda a jóga o prázdninách

Proběhlo: 13. srpna 2016 

Chcete se něco dozvědět o ajurvédě a protáhnout se při jemné józe s prvky ajurvédy?
Přijďte si s námi užít jeden letní, sobotní půlden.

PROGRAM: Začneme v 10 hodin jemnou, ale energetickou jógou, kterou zakončíme půlhodinovou relaxací na odbourání stresu. Potom si dáme ajurvédský oběd, který si „svépomocí“ připravíme a po něm si budeme povídat o tom jak vpustit ajurvédu do života. Jak s její pomocí ozdravit sebe i rodinu, ztratit přebytečná kila, ponoříme se do tajů ajurvédského koření a mnoho dalšího…

PŘIJĎTE I S DĚTMI: Jestli máte malé děti, které už se obejdou bez vaší pomoci, vemte je sebou, bude pro ně připravené tvoření i další zábava s bezvadnou Kristýnkou

CENA: 500 Kč + hlídání, pokud budete mít zájem, cena za hlídání bude domluvena podle počtu dětí.

LEKTOR: Seminářem vás provede Mgr. Tereza Lindauerová

REZERVACE A PLATBA: Pokud máte o seminář zájem, registrujte se na mailu zdravivharmonii@gmail.com
Seminář je nutno uhradit do konce července, číslo účtu zašleme po registraci

VÍKEND V POHODĚ – S AJURVÉDOU, JÓGOU…

… a trochou voňavé a léčivé aromaterapie 

Proběhlo: 13-15.5. 2016

Prožijte s námi relaxační víkend v útulném penzionu Pohoda, uprostřed malebné přírody Českého lesa.

Proniknete do zákonitostí nejstarší medicíny světa – ajurvédy. Po víkendu budete vědět, jaký jste aujrvédský typ, jak se správně stravovat, abyste byli zdraví, štíhlí a plní energie. Jaké koření a bylinky jsou pro vás vhodné…

Protáhnete tělo s jógou při každodenní jógové praxi a zklidníte mysl při meditaci.
Celým pobytem vás budou provázet také terapeutické esenciální oleje. Čeká vás malá ochutnávka aromaterapie a návod jak vytvořit přírodní domácí lékárničku.

Cena zahrnuje:

– ubytování na dvě noci ve vícelůžkových (pro 2-4 lidi) pokojích

– výbornou vegetariánskou stravu inspirovanou ajurvédou (plná penze)

bohatý program – jóga, meditace, seznámení se s ajurvédou a astrologii, praktická aromaterapie pro každého

Jako bonus:

navíc si můžete za výhodnou cenu dopřát pravou ajurvédskou masáž nebo

2 myšlenkami na "Semináře a pobyty"

Komentáře jsou uzavřeny.