Ájurvédské recepty pro každého

 

Mnozí klienti, kteří mě navštěvují, aby se inspirovali ájurvédským systémem stravy, nefandí indické kuchyni, a tak se jim v určitém ohledu ájurvéda začíná trochu vzdalovat. Přitom úplně zbytečně. Tahle pět tisíc let stará „věda“ nijak nelpí na tom, aby vaše vaření probíhalo v indickém stylu – vtip je v tom, že byste měli jíst to, co je vhodné pro vaši konstituci, to, co ji podporuje a co jí pomáhá.

A proto vznikly tyto tři kuchařky „Ájurvéda evropskou cestou“ s kompletním jídelníčkem pro jednotlivé dóši. V jednoduchých receptech na celý týden je ájurvédská kuchyně vedena „evropskou cestou“, čili je přijatelná pro každého, kdo se chce zdravě stravovat.

Vařte i jezte s chutí,
Tereza Lindauerová

Vata

Ájurvéda evropskou cestou:
Recepty pro vátu

Tři teplá jídla denně jsou pro lidi s převahou dóši váta ideálem. V naší kuchařce zjistíte, že i teplá snídaně může být rychlovka, která ráno nezabere mnoho času. Samozřejmě nechybí recepty na hutné polévky, které váty milují, hlavní obědové chody i odlehčené večeře.

cena: vyprodáno

+poštovné
Kapha

Ájurvéda evropskou cestou:
Recepty pro kaphu

Lidé s převahou dóši kapha potřebují povzbudit pomalejší trávení. Vhodné koření, kterému přijde na chuť každý, proto najdete i v našich receptech, stejně jako spoustu tepelně upravené zeleniny, která by měla být u kaphy základem jídelníčku.

cena: 120 Kč

+poštovné
Pitta

Ájurvéda evropskou cestou: Recepty pro pittu

Pitty by měly hlídat svůj vnitřní oheň a vyvarovat se příliš kořeněného jídla i nadbytečného solení. Stejně tak by měly ve svém jídelníčku šetřit masem. Jejich mlsné jazýčky ale rozhodně strádat nemusí – což vám dokážou recepty v této kuchařce.

cena: 120 Kč

+poštovné

Vyberte si formát knihy

Na výběr máme jak klasické papírové vydání knihy, nebo si můžete stáhnout naši elektronickou verzi v PDF formátu.

Knižní verzi kuchařky si můžete objednat přes tento formulář

E-Booky si můžete objednat zde:

Ájurvéda evropskou cestou:
Recepty pro vátu

cena: 120 Kč

Ájurvéda evropskou cestou:
Recepty pro kaphu

cena: 120 Kč

Ájurvéda evropskou cestou:
Recepty pro pittu

cena: 120 Kč