Ájurvéda – komplexní přístup ke zdraví

Ájurvéda je pět tisíc let starý léčebný systém a čím více se jí zabývám v terapeutické praxi – dnes to bude už patnáct let – tím více oceňuji její moudrost, ať už se to týká jejího přístupu ke každodenní rutině, léčebných postupů nebo tělo ladících terapií.

Především je, ale ájurvéda komplexní systém, který my v „uhoněném moderním světě“ můžeme využít k poznání svého těla i své duše.

Co nabízím:

Na základě mnohaletých zkušeností v ájurvédské terapeutické praxi mohu říci, že důležitým krokem k poznání sebe sama a práci s vlastním zdravím je:

Jednorázová vstupní konzultace s diagnostikou

– tou bychom tedy začali. Diagnostika, kterou provádím především dle pulsu vám ukáže, jak je na tom vaše tělo, kde vše funguje krásně a kde se naopak mohou objevit nějaké problémy. Během hodinové konzultace si řekneme základní informace – jak s vaším tělem pracovat pomocí stravy, bylin, případně jaké tělové terapie by mu pomohli k ozdravení.

 

Velmi často je problémem, který blokuje naše zdraví, problém „nefyzický“ – spojený s nervovým systémem. Nezřídka to bývá chronický stres, úzkost, strachy, spánkové problémy a další. Pro ty, kteří mají chuť pracovat i na „nefyzickém těle“ nabízím:

⇒Rezervovat termín

 

Jak pracovat s nervovým systémem – stresem – úzkostmi a dalšími problémy duše

jednorázová konzultace na toto téma, během které vám poradím, jak zařadit do každodenního života jednoduché, několika minutové techniky, na zklidnění. Jak začít s pravidelnými relaxacemi, jógou, případně jednoduchými meditacemi či dechovými cvičeními. Součástí této konzultace jsou i relaxační nahrávky a krátké jógové video, která ode mne dostanete.

 

Tělo a duše jsou v přímém propojení a tak další možností, jak vyladit naše fyzické tělo, ale i nervový systém jsou tělové terapie. Ty by měly být vybrané podle toho, co individuálně právě vy v tento čas potřebujete…

⇒Rezervovat termín

Masáže a tělové terapie

– nabízím, až na výjimky, těm, kteří absolvovali vstupní diagnostiku, na které jsme si řekli, jaké tělové terapie by pro ně byly vhodné.

⇒Rezervovat termín

Tématem, kterým se v ájurvédské praxi zaobírám poslední léta je ženské zdraví – zejména to hormonální. Zaměřuji se na práci se ženami 40, 50 + a vyladění jejich trávení, hormonálního a nervového systému. Po bohatých zkušenostech tedy nabízím:

Balíček – ájurvédou vyladěná žena 40 a 50+

Součástí balíčku je:

– vstupní konzultace a diagnostika zaměřená na trávení v kombinaci s hormony

– druhá konzultace zaměřená na nervový systém a hormony

– individuální plán vhodné bylinné léčby

– 2 videa na téma hormony – dvě přednášky, ve kterých vám vysvětlím, jak pracovat s vaším hormonálním systémem v souladu s principy ájurvédy

– video hormonální ájurvédské jógy

+ pro zájemce navíc 90 minutová hormonální ájurvédská masáž

Celý program je možné vést také online, nebo částečně online  – i když na vstupní konzultaci doporučuji spíše osobní setkání.

Ceník:

1 hodina konzultace (ve studiu nebo v online prostoru) – 1000 Kč

30 minut konzultace – možná pouze u opakované konzultace – 500 Kč

1 hodina masáže a tělové terapie – 1000 Kč

90 minut masáže a tělové terapie – 1400 Kč

Balíček – ájurvédou vyladěná žena 40 a 50 + – 4500 Kč – verze bez masáže / 5900 Kč verze s masáží

⇒Rezervovat termín