Dobré trávení, je základem zdravého života.

Z pohledu ájurvédy, je právě trávení hlavním hráčem v oblasti našeho zdraví. Pokud máme trávicí obtíže, ať už se jedná o bolesti, pálení žáhy, reflux, nadýmání či nepravidelné vylučování, je nutné s trávením pracovat – úpravou stravy, pomocí bylin a případně i sebepéčí nebo tělovými terapiemi. A právě zdravé trávení, je takovou „ájurvédskou specialitou“, na jejíž „opravě“, tenhle prastarý indický systém, efektivně pracuje už tisíce let.

Ájurvéda evropskou cestou se naladí na vaše potřeby

Systém, pomocí kterého pracuji s lidmi já, nazývám „pracovně“ ájurvéda evropskou cestou – jedná se o léčebný systém založený na prastarých základech moudré ájurvédy, praktikovaný na míru lidem v jejich prostředí – tedy u nás v Čechách. Navíc si pomáhám prací s českými bylinami, energetickou medicínou a dalšími nástroji, které mi pomáhají už dlouhá léta.

Jak to probíhá?

Nemusíte se bát, drastických očist, detoxikačních pokrmů a koření či surovin na které nejste v kuchyni zvyklí. Jde o to abychom vaše trávení vyladili v podmínkách, ve kterých žijete, pomocí „prostředků“ které mu jsou blízké.

  1. Začneme tedy vstupní konzultací a diagnostikou – během které se dozvíte, co vašemu trávení dělá a naopak nedělá dobře, co by bylo dobré upravit. Jakým kořením, bylinami či pečujícími prostředky s trávením pracovat, aby fungovalo lépe. Po konzultaci dostanete emailem shrnutí, s radami a tipy.
  2. Následuje opakovací konzultace – nejlépe měsíc až dva po té vstupní – během této konzultace si řekneme, jaké se vám zatím podařilo udělat pokroky. Co vám dělá dobře a co třeba ne, upravíme věci, které vám třeba nevyhovují a „vyměníme je“ za pro vás více vhodné…
  3. Je třeba čas nebo spíše kontrola? Nebo je trávení dobré podpořit tělovou terapií? – dále už je to jen na vás. Někdo ocení opakovací konzultaci, byť jen na 30 minut každý měsíc. Někdo potřebuje pár měsíců času, aby vše vstřebal. Někomu pomůže vhodná tělová terapie na podporu trávení. To už je jen na vás a naší domluvě.

Celý program je možné vést také online, nebo částečně – i když na vstupní konzultaci doporučuji spíše osobní setkání.

1 hodina konzultace (ve studiu nebo v online prostoru) / 1000 Kč

30 minut konzultace – možná pouze u pravidelné práce každý měsíc / 500 Kč